Kontakta oss

Styrgrupp/projektgrupp

Namn Befattning   e-post
Anita Öhman Verksamhetschef Kalix vårdcentral anita.oman@nll.se
Carina Ylipuranen Socialchef Övertorneå kommun carina.ylipuranen@overtornea.se
Monica Westman IFO chef Kalix kommun monica.westman@kalix.se
Arja Martinviita BUF o SoF chef Haparanda kommun arja.martinviita@haparanda.se
Britt-Marie Isaksson Skolchef Överkalix kommun britt-Marie.Isaksson@overkalix.se
Charlotte Sundqvist Förvaltningschef Utbildningsförvaltningen Kalix kommun charlotte.sundqvist@kalix.se
Kristina Strömbäck Verksamhetschef BUM, Kalix Landstinget christina.b.stromback@nll.se
Marie Segerlund Mukka Enhet chef Haparanda kommun marie.segerlund-mukka@haparanda.se
Monika Invall För- och grundskolechef Haparanda kommun monika.invall@haparanda.se
Lena Hannu Barn- och utbildningschef Övertorneå kommun lena.hannu@overtornea.se
Marjo Koivumaa Socialchef Överkalix kommun marjo.Koivumaa@overkalix.se

Projektledare

Lena Ekman Lokal projektledare, Kalix Kommun
Erik Nilsson Lokal projektledare, webbadminstratör, Överkalix kommun erik.nilsson@overkalix.se
Inga-Lill
Gunillasson Sevä
Lokal projektledare, Övertorneå kommun Inga-Lill Gunillasson-sevä
Jaana Viitanen Lokal projektledare, Haparanda kommun jaana.viitanen@haparanda.se